وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

پایان نصب سازه‌های فلزی منقش به تصاویر شهدا درکامیاران

کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کُردبه گزارش شاهو خبر؛ "سیدعلی حسین€Œپناهی" امروز چهارشنبه طی گفت€Œوگویی، اظهار داشت: پیشمرگان مسلمان کرد اولین مدافعان شرافت، عزت و آزادگی در کردستان بودند، لذا تجلیل از پیشمرگان و تکریم آنان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این سازمان وظیفه€Œای همگانی است و ما نیز به سهم خود در این مأموریت ارزشی حضور پیدا کردیم.

دبیر کمیته گنجینه ها و یادمان€Œهای کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد گفت: این کمیته از سال 1392 کار خود را آغاز کرده و جلسات آن مرتب تشکیل میشد و برابر مصوبات جلسات مشترک با استانداری؛ مقرر شد تندیس شهدای پیشمرگان مسلمان کرد ساخته و در 10 شهرستان کردستان نصب شود.

وی تصریح کرد: ساخت بنای یادبود شهدای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در گلزار شهدای تمامی شهرستان€Œهای استان و ساخت و نصب سازه فلزی منقش به تصاویر مبارک شهدا برای نصب بر روی تیرهای چراغ برق در تمام شهرستان€Œها از دیگر برنامه€Œها و اقدامات این کمیته بوده است.

وی در تشریح سایر برنامه€Œهای این کمیته، گفت: کمیته گنجینه€Œها و یادمان€Œها اقدام به طراحی و ساخت گنجینه شهدا برای نصب در مساجد، ارگان€Œها و ادارات نموده است، یکی دیگر از برنامه ها، کاشت نهال در هفته درختکاری به تعداد شهدای پیشمرگ در همه شهرستان€Œها بود.

حسین€Œپناهی با اشاره به برگزاری 20 جلسه در راستای اجرایی کردن مصوبات کمیته، ابراز داشت: در یکی از این جلسات، در خدمت شهرداران سراسر استان بودیم و اهداف و برنامه€Œهای کنگره برای دوستان بیان شد.

دبیر کمیته گنجینه€Œها و یادمان€Œهای کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد گفت: فراخوانی را به صورت کشوری به منظور ساخت طرح تندیس پیشمرگان مسلمان کرد، منتشر کردیم، که طرح پیشنهادی از قزوین مورد تأیید قرار گرفت.

تندیس شهرستان سنندج در حال آماده شدن است و همزمان با برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در میدان ظفریه سنندج رونمایی خواهد شد و تندیس مابقی شهرستان€Œها در مرحله انعقاد قرارداد است.

حسین€Œپناهی با اشاره به ساخت سازه€Œهای فلزی منقش به تصاویر شهدا گفت: نصب این سازه ها در شهرستان€Œهای سنندج، دیواندره، سروآباد، دهگلان، کامیاران، سقز، بانه و مریوان به پایان رسیده است.

وی همچنین از آماده بودن طرح یادمان شهدای پیشمرگ با همکاری استانداری و معاونت مهندسی سپاه، گفت: نقشه اجرایی ساخت یادمان زنان شهید پیشمرگ مسلمان کرد هم تهیه و برای اجرا به شهرداری سنندج ابلاغ شده است
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 توسط : کامیاران نیوز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic