وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

مشکلات اردوگاه یادگار امام و راهکارهای تسریع در حل آنها/

شرط اخذ سند مالکیت عامل عدم کسب اعتبارهای لازم برای بهسازی و نگهداری اردوگاه/ تخریب و تصرف بخش هایی از حاشیه اردوگاه توسط زارعان منطقه


کامیاران نیوز:مدیر آموزش وپرورش شهرستان کامیاران گفت: عدم نظافت محیط و پیرامون اردوگاه باعث ایجاد تصاویر ناهنجار در طبیعت بکر و زیبای این منطقه فرهنگی و تفریحی شده و بعضا با پخش شدن زباله و عدم رعایت موارد بهداشتی توسط بازدیدکنندگان، عملا اردوگاه به محلی غیر بهداشتی و ناکارامد تبدیل شده است.

به گزارش شاهوخبر؛ مدیر آموزش وپرورش کامیاران عدم اخذسند مالکیت ثبتی این ارگان بر اردوگاه یادگار امام(ره) را از عوامل عدم کسب اعتبارات لازم برای رسیدگی به بهسازی، حفظ ونگهداری این محل فرهنگی و تفریحی اعلام نمود.

نبی ساعدی در گفت و گو با خبرنگار ما دراین باره اظهار داشت: هزینه ها و اعتبارات فراوانی برای ساخت و سازهای فرهنگی در محوطه اردوگاه یادگار امام صورت گرفته است، اما تاکنون به علت عدم همکاری و نیز دربرخی موارد مخالفت بعضی ارگان ها نتوانسته ایم سند مالکیت این اردوگاه را اخذنماییم.

وی اضافه کرد: این مدیریت براساس اینکه مالکیتش بر اردوگاه از طریق اخذسند ثبتی اثبات نشده است، تاکنون نتوانسته است اعتبارات جدید کسب نمایدتا هم به حفظ و نگهداری آن پرداخته و هم تاسیسات محوطه را بهسازی نماید؛ ضمن اینکه با قطعی شدن مالکیت قانونی می توان برای نگهداری از اردوگاه از توان نیروی انسانی بهره برد.

مدیر آموزش وپرورش کامیاران بر همکاری نهادهای خدماتی و عمومی برای نظافت و پاکسازی اردوگاه یادگار امام تاکید نمود وگفت: بارها در نشست ها و جلسات اداری بر همکاری نهادی چون شهرداری برای پاکسازی و نظافت محوطه اردوگاه تاکید شده است، اما بنا به دلایلی چون عمل نکردن شهرداری به مصوبات شهردارهای قبلی، این عمل به صورت نامنظم صورت گرفته است.

ساعدی ادامه داد: عدم نظافت محیط و پیرامون اردوگاه باعث ایجاد تصاویر ناهنجار در طبیعت بکر و زیبای این منطقه فرهنگی و تفریحی شده و بعضا با پخش شدن زباله و عدم رعایت موارد بهداشتی توسط بازدیدکنندگان، عملا اردوگاه به محلی غیر بهداشتی و ناکارامد تبدیل شده است.

وی از بهره برداری های غیر مجاز اهالی منطقه از محیط اردوگاه یادگار امام گلایه نمود و ابراز داشت: به واسطه عدم اثبات ماکیت ثبتی و قانونی آموزش وپرورش کامیاران بر اردوگاه یادگار امام، کشاورزان و روستائیان منطقه اقدام به بهره برداری های نامناسب و حتی تخریب و تصرف بخش هایی از حاشیه اردوگاه نموده اند.

مدیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این موارد همه باعث ایجاد مشکلات در محوطه اردوگاه شده و تماما توسط کارشناسان امور حقوقی، فرهنگی و هنری مورد پیگیری قرار گرفته اند و به دستگاه های ذیربط شهرستان و استان منعکس شده اند، اما تاکنون گامی برای رسیدگی اساسی برداشته نشده است.

ساعدی در پایان بر حفظ و نگهداری از منافع عمومی و محیط زیست طبیعی منطقه اردوگاه یادگار امام در کوبگار تاکید کرد و خواستار همکاری وزارت امور اقتصادی و دارائی برای کسب مجوز لازم از اداره کل اموال دولتی، همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و دیگر نهادهای مربوطه برای اخذ سند مالکیت شد.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 27 تیر 1395 توسط : کامیاران نیوز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic