تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - انتقاد تند سید احسن علوی از وجود غیربومی‌ها در ادارات!

انتقاد تند سید احسن علوی از وجود غیربومی‌ها در ادارات!

استان کُردستان به تعبیر نماینده مردم سنندج در مجلس، جولانگاه مسئولان غیربومی شده که فامیل‌های خود را نیز در آن بکار گیری کرده‌اند.

کامیاران نیوز:ادارات دولتی کُردستان در قرق مسئولان غیربومی و وابستگان آنان/نماینده مردم سنندج: در صحن مجلس تذکر خواهم داد

استان کُردستان به تعبیر نماینده مردم سنندج در مجلس، جولانگاه مسئولان غیربومی شده که فامیل‌های خود را نیز در آن بکار گیری کرده‌اند.

به گزارش نوای آبیدر، آمار غیررسمی بیکاری در کُردستان به اذعان بسیاری از کارشناسان اجتماعی به بالای 40 درصد رسیده که موجی از نا امیدی و یاس را در بین جوانان ایجاد کرده است.

 وجود ده‌ها هزار فراغ التحصیل دانشگاهی با مدارک عالیه نیز خود بر مشکل بیکاری و ناتوانی دولت در جذب و ساماندهی این افراد افزوده و موجب شده تا جوانان مستعد و خوش فکر کُردستانی به فکر کوچ و مهاجرت به آنسوی مرزها باشند.

 در این میان و بر اثر سوء مدیریت دولت یازدهم در بکارگیری این جوانان و پرداختن به شعارهای سیاسی، برخی ادارات دولتی کُردستان جولانگاه مدیران غیربومی غیرمتخصص و جناحی شده که علاوه بر خودشان، فامیل‌های آنان نیز بواسطه آقایان مشغول بکار شده‌اند.

 "سید احسن علوی" نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ضمن گلایه تند از این روند، گفته که افرادی در دیواندره به ما مارجعه کرده و از رد پذیرش خود در ادارات گلایه داشته اند و گفته اند که افرادی دیگر به جای ما در آن اداره مشغول بکار شده اند.

 علوی افزوده که پذیرش افراد از شهرهای داخل استان قابل قبول است اما اینکه فردی از استانی دیگر در کُردستان بکارگیری شود به هیچ وجه قابل قبول نبوده و ما پیگیر این مسئله هستیم.

 نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرده که برخی از مسئولان علاوه بر غیربومی بودن خودشان، فامیل و اقوام خود را نیز در کُردستان بکار گیری کرده اند.

 وی تاکید کرده که برای پیگیری استخدام‌های غیرقانونی برخی افراد در کردستان در گام نخست در صحن مجلس تذکر خواهم داد.

 سخنان نماینده مردم سنندج این سوال را در ذهن مخاطبین و شهروندان ایجاد کرده که آیا مسئولان غیربومی که از استان‌های مرکز کشور – بواسطه دوستی سیاسی با استاندار و مسئول دفتر همه کاره وی – در کُردستان به نان و نوایی رسیده‌اند، در شهر و دیار خود جایگاهی در میان مردمشان دارند؟

 آیا این عین ظلم و نا عدالتی نیست که جوان متسعد کُردستانی در قلیان سراها وقت بگذارند و در مقابل آقایان غیربومی و باندی که هیچگونه تخصصی نیز نداشته، بر راس ادارات و امور قرار گیرند؟

 روحانی که اینبار نیز اعتماد مردم کُردستان را بدست آورده باید این مسئله را مورد توجه قرار دهد که تیم کنونی وی در کُردستان شکست خورده و باید تغییراتی اساسی در بدنه ادارات، استانداری داده و استفاده از نیروهای بومی و متعهد را دستور کار قرار دهد.تاریخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 | 15:15 | نویسنده کامیاران نیوز : کامیاران نیوز | نظرات