تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - آمار خسارت سنگین ائتلاف سعودی علیه یمن در ماه ژوئیه

آمار خسارت سنگین ائتلاف سعودی علیه یمن در ماه ژوئیه

خبرگزاری فارس: آمار خسارت سنگین ائتلاف سعودی علیه یمن در ماه ژوئیه

کامیاران نیوز:ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه یمن در ماه گذشته میلادی خسارت سنگینی در جنگ با نیروهای یمنی متحمل شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ائتلاف عربی»‌ به رهبری عربستان که یمنی‌ها آن را «ائتلاف متجاوز» می‌نامند، در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) خسارت سنگینی در درگیری با نیروهای یمنی متحمل شد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «المسیره» یمن، ارتش و نیروهای مردمی این کشور 113 خودرو و تجهیزات نظامی وابسته به ائتلاف را منهدم کردند و یگان موشکی یمن نیز 15 موشک کوتاه‌برد و تعدادی موشک باستیک طی ماه ژوئیه به مواضع ائتلاف شلیک کرد.

یک منبع نظامی به خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» گفت که یگان موشکی 15 موشک کوتاه‌بُرد و ساخت داخل به «نیروهای متجاوز و مزدور» شلیک کرده که پنج فروند آن از نوع زلزال-1 و هفت فروند از نوع زلزال-2 و سه فروند از نوع صرخة-3 (فریاد-3)، و دو فروند اورگان و 150 فروند کاتیوشا بوده است. 

همچنین یگان موشکی یک فروند موشک بالستیک برکان-1 و یک فروند موشک برکان-H-2 که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت، در ماه ژوئیه شلیک کرد. 

همچنین نیروهای دریایی یمن، یک کشتی نظامی اماراتی و یک قایق جنگی وابسته به ائتلاف را در سواحل غربی در ماه گذشته هدف گرفت و همچنین نیروهای پدافند هوایی یک فروند پهپاد را نیز ساقط کرد. 

این منبع همچنین توضیح داد که نیروهای یمنی هفت خودرو زرهی و چهار تانک و 102 ادوات نظامی دیگر را که وابسته به ائتلاف بود منهدم و سه انبار سلاح را نابود کردند. 

به گفته این منبع، یگان تک‌تیرانداز در ارتش و نیروهای مردمی، 26 نظامی سعودی در مناطق جازان، نجران و عسیر (در جنوب عربستان) و 177 مزدور را در دیگر جبهه‌های نبرد، از پای در آورده‌ است. 

همچنین 36 حمله ائتلاف و شبه‌نظامیان وابسته به آن در ماه ژوئیه ناکام گذاشته شده و در مقابل چندین عملیات پیشروی و پاکسازی که به کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای سعودی انجامیده، اجرا شده است. 

این منبع در پایان تأکید کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی در ماه ژوئیه هر چه در توان داشتند برای مقابله با حملات «دشمن سعودی و مزدورانش» در دفاع از میهن، حاکمیت و استقلال آن به کار گرفته‌اند. 

جنگ عربستان علیه یمن از ششم فروردین سال 94 آغاز شده و با کشته شدن بیش از 10 هزار یمنی و مجروح کردن بیش از 35 هزار نفر و آواره کردن میلیون‌ها یمنی، هنوز ادامه دارد.تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 21:14 | نویسنده کامیاران نیوز : کامیاران نیوز | نظرات