تصادفات بی پایان

از دلنوشته های:آقای یزدان مرادی

http://www.upsara.com/images/5sjb_%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C.jpg
کامیاران نیوز:عاجزانه از تمامی مسئولین مربوطه و غیر مربوطه تقاضا داریم که  برای  جاده کامیاران- کرمانشاه ازمسیرترانزیتی شمال به جنوب راه حلی عاجلانه بیندیشند


درماه شاهد چندین فقره  تصادف در این مسیرپرتردد هستیم که به جرأت می توان گفت عامل اصلی این لطمات سه  موضوع  بیش نیست.

1-افزایش بیش از ظرفیت خودروها

2-نبود جاده استاندارد

3-عوامل انسانی

درخصوص بند 2نمی توانیم بی انصاف باشیم چرا که مسئولین محترم درحال احداث بزرگراه در طول مسیر این جاده ترانزیتی از میاندوآب تاکرمانشاه هستند که این مسیر 50کیلومتری هم در دست احداث است واز زحمات عزیزان وزارت راه وشهرسازی قدردانی می نماییم.

اما مطلب مهمی که به این قسمت برمی گردد کندی روند انجام پروژه است که ایکاش مسئولین محترم در این خصوص برسرعت انجام عمیات اجرائی خود بیفزایند چرا که اگر یک روز آری تنها یک روز این پروژه بسیارمهم زودتربه بهره برداری برسد به همان اندازه از اتفاقات ناخوشایند جلوگیری خواهد شد.


از آقایان علوی و فرشادان نماینده های محترم مردم کامیاران در مجلس شورای اسلامی انتظار میرودکه  در این خصوص با نمایندگان محترم استان کرمانشاه رایزنی نموده ونسبت به تسریع در انجام این مهم اقدامات لازم را مبذول بفرمایند واگر احیانا در خصوص کمبود اعتبارات مشکلی وجود داشته باشد با وزیرمحترم رایزنی نموده تا این مشکل نیز مرتفع گردد.
با پایان تعطیلات نوروز ۹۶ یک بار دیگر آمارهای تکان دهنده‌ی تصادفات رانندگی در این ایام منتشر شد: هر هفتاد و یک دقیقه یک نفر کشته و دهها نفر مجروح. رئیس پلیس راه تعداد کشته‌های حوادث رانندگی از آغاز سفرهای نوروزی ۹۶ تا روز ۸ فروردین را ۱۹۵ نفر اعلام کرد.

سرپرست اورژانس کشور نیز خبر داد که در این دوره ۲۲ هزار و ۵۰۸ مصدوم تصادفات رانندگی به بیمارستان منتقل شدند.

علی رغم افزایش نرخ جریمه‌ها از نوروز ۱۳۹۶ در فاصله‌ی میان ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۲ فروردین سال جدید ۲۸۷ هزار تخلف جاده‌ای ثبت شده است.توجه داشته باشید که ماموران تنها می توانند بخشی اندک از این تخلفات را ثبت کنند.
امروز دیگر کمتر کسی در ایران است که نداند بیش از بیست سال است که آمارمرگ ومیردرجاده ها عددوحشتناکی را تشکیل داده است  در بیست سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته شده‌اند (بیش از سه برابر کشته‌های ایرانی جنگ ایران و عراق).

باید از رانندگان محترم پرسید چرا؟

برکسی پوشیده نیست که جاده های کشور عزیزمان مشکلاتی داردومسئولین محترم دراین خصوص درحال اقدام هستند اما مشکلات جاده ای مجوزی برای رانندگان محترم نیست که نسبت به قوانین بی توجه باشند،به جرأت می توان گفت اگر رانندگان محترم درصدی نسبت به رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی خودرا مکلف نمایند قطعا آمارهای داده شده بسیار کاهش خواهد داشت.


اکثر ماایرانیان راه حل‌های جلوگیری از آن را نیز می دانیم: بهبود کیفیت خودروها، معابر شهری، علائم و جاده‌ها و تغییر فرهنگ و عادات رانندگی. در این موضوع هم شهروندان و هم دولت سرزنش می شده‌اند. اما چرا کشتار سالی میان ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر و مجروح شدن سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر ادامه دارد؟

پس دوپیشنهاد حیاتی ارائه می گردد:

1- مسئولین محترم وزارت راه وشهرسازی شما درخصوص جاده سازی قابل تقدیرهستیدوهرکس اگر به اندازه ذره ای انصاف داشته باشد با تردد درمسیرهای مواصلاتی کشورمتوجه زحمات این وزارتخانه می شود. پس پیشنهادمی گرددکه این وزارتخانه  اندکی برسرعت انجام عملیات اجرائی بیفزائید

2-رانندگان محترم تخلف از قوانین راهنمایی ورانندگی همانند ترک نماز مستوجب پاسخگوئی در نزد حضرت رحمن است چرا که تخلف از قوانین راهنمایی ورانندگی به نوعی یک تخلف شرعی است چرا که قوانین کشورعزیزمان ایران براساس اسلام وسیره نبوی(ص) وائمه معصومین(ع) نگاشته شده است.پس رانندگان محترم به جهت انجام دستورات شرعی از یک سو وکاهش صدمات جانی ومالی از سویی دیگر هنگام رانندگی دقت بیشتری داشته باشیم .تاریخ : جمعه 3 شهریور 1396 | 17:02 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات