تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - موتور داعش در مرکز عراق از حرکت باز ایستاد/ 65 درصد شهر الحویجه آزاد شد+ نقشه میدانی و تصاویر

موتور داعش در مرکز عراق از حرکت باز ایستاد/ 65 درصد شهر الحویجه آزاد شد+ نقشه میدانی و تصاویر

image_2017-10-04_04-23-25.png

کامیاران نیوز:نیروهای عراقی ساعتی قبل پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت توانستند حدود 65 درصد شهر را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.


هفتمین روز مرحله دوم عملیات پاکسازی استان کرکوک از صبح امروز با هدف پاکسازی شهر الحویجه آغاز شد و نیروهای عراقی با ادامه پیشروی ها در محورهای مختلف موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی در روستاهای حومه، وارد شهر الحویجه، مهم ترین و بزرگترین پایگاه داعش در مرکز عراق شوند.

عملیات برای ورود به شهر الحویجه از سه محور صورت گرفت؛ در محور نخست،نیروهای عراقی پس از درگیری های سنگین از حومه شمال غرب و روستای النافله وارد شهر شدند؛ در محورم دوم هم با عقب نشینی تروریست ها، نیروهای عراقی از حومه غرب و روستای الجبوریه وارد شهر شدند.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید

در محور سوم هم نیروهای عراقی پس از پاکسازی جاده الحویجه - بیجی از حومه جنوب غرب و روستای الغاریه توانستند وارد شهر الحویجه شوند؛ نیروهای عراقی ساعتی قبل هم پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت  توانستند حدود 65 درصد شهر را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

در حال حاضر، درگیری های سنگین، در محور شرقی شهر الحویجه ادامه دارد و خبرها حاکیست، شماری از تروریست ها از سمت شمال شرق شهر به سمت مناطق بیابانی متواری شده اند. در جریان درگیری های امروز حدود 100 تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شده اند.

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی در عملیات امروز همچنین موفق شدند در محور جنوب، غرب و جنوب غرب، روستاهای « الغازیه، قازان، کرحه، الجبوریه، ربیضه، نایف ابراهیم، السعیدیه، یاسین طه، البسیل، نمله و حوض سبعه» را از اشغال تروریست های داعش خارج کنند.

منبع:کامیاران نیوزتاریخ : چهارشنبه 12 مهر 1396 | 15:34 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات