تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - شهیدی که دو بار خاکسپاری شد

شهیدی که دو بار خاکسپاری شد

اختصاصی کامیاران نیوز

http://www.upsara.com/images/asly_%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D8%B1%D8%AF2.jpg

کامیاران نیوز:شهیدوالامقام شهید ماشاءالله مولایی مدت ها میهمان رفتگان روستای گلیان بوده است که بعد از شهادت توسط شهید والامقام شهید حبیب الله عزیزی در این روستا به  صورت امانت خاک سپرده می شوند .

این شهید والامقام با شهید صیدعلی باتمانی به حدی با هم دوست وبرادر بوده اند که صیغه برادری خوانده بودند وخدا خواست که این دو برادر در یک زمان ویک لحظه با هم به شهادت برسند

یا شروع جنگ داخلی در کردستان که توطئه ی استعمارگران بود مناطق این استان دچار نآرامی های شدیدی می گردد ضدانقلاب بدون کمترین بینشی وبدون شنیدن  صدای انقلابی که تازه به پیروزی رسیده است پیشداوری کرده علیه انقلاب اسلامی وبا دستور صهیونیزم جهانی وارد جنگی ظالمانه می شوند.

دربسیاری از شهرها نیروهای پیشمرگ مسلمان کرد به مصاف ضد انقلاب می روند اما ضدانقلاب در پاوه دست به حرکت های بسیار زشتی می زند زخمی ها را در بیمارستان پاوه به آتش می کشد تا این که امام دستور جهاد را صادر می نمایند.

با صدور این فرمان رزمندگان سپاه اسلام از همین کردستان گرفته تا دورترین نقاط کشور به کمک مردمان خوب وانقلابی کردستان می آیند ودر کمترین زمان ممکن طومارضدانقلاب را درهم می پیچند.

یکی از این مهاجرین فی سبیل الله شهید والامقام شهید ماشاءالله مولائی هستند که به کامیاران اعزام می شوند ودرهمان ابتدای ورود با اخلاق حسنه ای که دارند در دل مردم منطقه جای می گیرند

http://www.upsara.com/images/asly_%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D8%B1%D8%AF2.jpg

وبعد از مدتی که اوضاع منطقه آرام می گردد پیکرمطهرش به زادگاهش درهمدان منتقل می شود ودرآنجا همچون اهالی روستای گلیان از آن شهید والامقام اسلقبال می شود وبا مراسمی بی نظیردرمیان شهدای همدان به خاک سپرده می شود.

شهید مولائی در شهرهمدان به دنیا آمدند وبراساس بعضی از اقوال از همان ابتدای کودکی به مردم کردستان علاقه مند بوده است وزمانی که ضدانقلاب به کردستان حمله می کند جهت دفاع از برادران وخواهران کرد خود سریعا به منطقه اعزام می شود.

محل مامویت این شهید محور گشکی بوده است وکسانی که او را می شناسند از این شهید والامقام خاطرات فراونی دارند او همواره در میان مردم حضور می یافت به روستاها می رفت میهمان مردمان منطقه می شد وبرای شان از هیچ کمکی دریغ نمی کرد.

تا این که ضدانقلاب به این موضوع پی می برد وشهادت او را در دستورکارقرارمی دهند یکی از افراد تسلیمی چنین می گوید حضور این افراد که تعدادشان هم کم نبود رفته رفته برگروهک ها تاثیرخود را گذاشته بود که روزی یکی از فرماندهان آمد وگفت این فرد باید کشته شود چرا که دارد ما را رسوا می کنداو با کارهایی که انجام می دهد مردم را ازما دور می کند این فرد تواب می گوید خوب ما هم حرف مان همین است که به مردم خدمت شود پس این فرد که دارد این کارها را می کند چرا باید کشته شود؟

این فرد ادامه می دهد فرمانده در حالی که از من عصبانی بود وسگرمه هایش در هم فرو رفته بود درجوابم گفت نه اینها کمک کارمردم نیستند اینها تنها به این خاطر از این قبیل کارها انجام می دهند تا مردم را جذب حکومت شان کنند.

وی ادامه می دهد همین مسئله باعث شد راهم را از ضد انقلاب جداکنم وبه میان مردمم برگردم وفهمیدم که این انقلاب اسلامی است وعلیه هیچ قوم ومذهبی نیست.

آری ضدانقلاب تاب این همه مردانگی شهید مولائی را نیاورد ودرحرکتی ضدانقلابی این پاسدار دین خدا را درتاریخ 4تیرماه 61به شهادت رساندند

اما بنابه شرایط خاص منطقه نیروها نتوانستند پیکرآن شهید را به عقب برگردانند واین بود که به توصیه ی شهید حبیب الله غزیزی پیکرمطهرش در روستای گلیان به خاک سپرده شد ومدتی را میهمان رفتگان از یکسو ومردم خونگرم گلیان از سوئی دیگر بودند که با آرام شدن اوضاع پیکرش به همدان منتقل گردید ودرمیان  حزن واندوه مردم انقلابی همدان در میعادگاه شهیدان به خاک سپرده شد.

این شهید والامقام با شهید صیدعلی باتمانی به حدی با هم دوست وبرادر بوده اند که صیغه برادری خوانده بودند وخدا خواست که این دو برادر در یک زمان ویک لحظه با هم به شهادت برسند

یادش گرامی وراهش پررهروبادتاریخ : چهارشنبه 26 مهر 1396 | 00:30 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات