تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - استاندار کردستان: "نایسر" سنندج از هرگونه فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی مناسب محروم است

استاندار کردستان:

"نایسر" سنندج از هرگونه فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی مناسب محروم است

حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان کامیاران نیوز:استاندار کردستان گفت: نایسر سنندج از هرگونه فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی مناسب محروم است.

به گزارش کامیاران نیوزاز سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه بررسی طرح‌های عمرانی شهر سنندج با محوریت ساماندهی منطقه نایسر و بازدید از ناحیه منفصل شهری نایسر اظهار داشت: این ناحیه منفصل سنندج بیش از 75 هزار نفر جمعیت دارد که نیازمند ساماندهی، خدمات‌رسانی و تغییر فضا است.

وی نایسر سنندج را محروم از هرگونه فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی مناسب دانست و گفت: ایجاد امکانات آموزشی و درمانی دو نیاز اساسی و حیاتی برای ساکنان این ناحیه است که باید فضاهای مناسب با این مسائل شناسایی و برای احداث آنها اقدام شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه ساماندهی این ناحیه نیازمند همکاری و تعامل جدی دستگاه‌های خدمات رسان و شهرداری است، تصریح کرد: شخصاً در خصوص ساماندهی نایسر و خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان احساس مسئولیت می‌کنم و امیدوارم طی دو سه سال آینده مشکلات نایسر به حداقل ممکن برسد.

ساخت و سازهای غیرمجاز در نایسر سنندج به‌سرعت گسترش یافته است

وی با ابراز تأسف نسبت به اینکه در این ناحیه ساخت و سازهای غیرمجاز به‌سرعت گسترش یافته است، عنوان کرد: از این به بعد با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و خارج از ضوابط به‌شدت جلوگیری و حتماً با متخلفان برابر قوانین برخورد می‌شود.

مرادنیا افزود: انتظار ما این است که مردم جهت کمک رفاه حال خود کاملاًً از ساخت و ساز غیر مجاز دست بردارند و اگر تمایل به احداث بنایی دارند از مجاری قانونی اقدام کنند تا در آینده نزدیک ساماندهی این منطقه به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه در شأن کردستان نیست که منطقه‌ای با این همه جمعیت از کمترین امکانات برخورار باشد، اظهار کرد: از بدو ورود به استان یکی از دغدغه‌هایم ساماندهی مناطق حاشیه‌ای از جمله نایسر بود و بنده مطمئنم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان اتفاقات خوشایندی در ساماندهی این ناحیه اتفاق خواهد افتاد.

اختصاص سه میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و آسفالت معابر اصلی نایسر

استاندار کردستان با اشاره به اینکه خدمات شهری و ایجاد زیر ساخت‌ها در این ناحیه باید گسترش پیدا کند، گفت: سه میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و آسفالت معابر اصلی نایسر در نظر گرفته شده و بصورت جداگانه دیگر نواحی حاشیه‌ای سنندج و استان مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در راستای ساماندهی آنان اقدام می‌شود.

وی همچنین از آغاز ادامه عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان و پل توحید سنندج خبر داد و گفت: اتمام این پروژه برای سنندج بسیار حائز اهمیت بوده و شهروندان بسیاری از آن منتفع خواهند شد.

اتمام طرح فاضلاب و پل توحید بلوار کردستان نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار است

استاندار کردستان با بیان اینکه برای اتمام طرح فاضلاب و پل توحید بلوار کردستان بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و از اعتبارات استانی هزینه می‌شود، خاطر نشان کرد: آب و فاضلاب شهری و شهرداری سنندج در این خصوص مسئولیت دارند و تصمیم بر این است که تا پایان شهریورماه سال آینده این پروژه به بهره‌برداری کامل برسد.

وی بیان کرد: این پروژه نقشی مهم در کاهش ترافیک که اکنون برزگ‌ترین معضل شهر سنندج است، را دارد.

منبع:تسنیمتاریخ : سه شنبه 5 دی 1396 | 06:05 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات