تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - معرفی 140 طرح اشتغالزایی در کامیاران به بانک ها برای دریافت تسهیلات

معرفی 140 طرح اشتغالزایی در کامیاران به بانک ها برای دریافت تسهیلات

کامیاران نیوز:سرپرست فرمانداری کامیاران گفت: در جلسات کارگروه اشتغال این شهرستان در سال جاری در مجموع 140 طرح مصوب و برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.

جمال ارشدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سه ماه سوم سال جاری 640 میلیارد تومان اعتبار از طرح اشتغالزایی فراگیر به استان کردستان اختصاص یافت که شهرستان ها می توانند به میزان ظرفیتی که دارند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه سهم شهرستان ها از این میزان اعتبار شناور است، افزود: این اعتبارات در قالب طرح های اشتغال زایی به دو صورت تقسیم بندی شده که شامل طرح های کمتر و بیشتر از 250 میلیون تومان است.
به گفته وی، طرح هایی که نیازمند اعتبارات کمتر از 250 میلیون تومان باشند در شهرستان به بانک های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی می شوند و طرح های با بیش از این مبلغ از طریق ادارات کل در استان و پس از تصویب در کارگروه استانی به بانک ها معرفی می شوند.
ارشدی تاکید کرد: بررسی طرح های توجیهی ارائه شده به ادارات صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید کاملا کارشناسی شده و در جهت پیشبرد اهداف باشد تا طرح هایی که اشتغال زایی بیشتری دارند در اولویت پرداخت قرار گیرند.
وی با بیان اینکه بانک های عامل هر کدام گزارش عملکرد خود را برای اجرای این طرح ها به فرمانداری ارائه دهند، یادآور شد: برخی از بانک های کامیاران به سدی در راه ایجاد اشتغال تبدیل شده اند.
ارشدی به تصویب 100 طرح زیر 250 میلیون تومان در جلسات کارگروه اشتغال فراگیر شهرستان اشاره و اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از بانک های عامل شهرستان برای اعطای این تسهیلات اعلام آمادگی کرده اند برخی دیگر با عدم همکاری و سنگ اندازی در مسیر پرداخت این تسهیلات، موجب کندی اجرای طرح های ایجاد اشتغال در کامیاران شده اند.
وی با تقدیر از عملکرد بانک های کشاورزی، صادرات و رفاه بخاطر پرداخت بیشترین تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان گفت: عدم همکاری بانک ملی از موانع اصلی در اجرای این طرح است که باید مسئولان این بانک هر چه زودتر گزارشی در این خصوص ارائه دهند.
وی با انتقاد از نحوه عملکرد بانک ملی کامیاران اضافه کرد: کمترین پذیرش مربوط به پرداخت تسهیلات طرح اشتغال زایی شهرستان کامیاران در این بانک است و کمترین همکاری را با کارگروه دارد.
سرپرست فرمانداری کامیاران با تاکید بر همکاری بیشتر بانک ها و تسریع در انجام پرداخت تسهیلات به متقاضیان ایجاد اشتغال گفت: از مخترعان، تولیدکنندگان، کشاورزان و سایر اقشار مردم خواست با ارائه طرح های موجه خود برای ایجاد اشتغال به دستگاهای ذیربط زمینه اشتغال و تولید بیشتر در شهرستان را فراهم کنند.
کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ژاله گرگانی**انتشار: مجید سلیمانیتاریخ : شنبه 23 دی 1396 | 17:54 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات