اخبار فرزندان کامیاران
 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان:
 
انبارهایمان از یک خواب ٥٠ ساله بیدار شده‌اند
 کامیاران نیوز:از بدو تأسیس جمعیت هلال‌احمر در کردستان مجموعا ٣‌ هزار و ١٠٠ متر مربع انبار امدادی در این استان موجود بوده است که طی چهار‌سال اخیر این میزان با بهره‌برداری از ٢‌هزار و ١٨٠ متر مربع فضای جدید مساحت انبارهای موجود در استان کردستان، به ٥‌هزار و ٢٨٠ مترمربع افزایش پیدا کرده که می‌توان گفت تقریبا رشد ٧٠‌درصدی وجود داشته است
رشدی که همراهی مردم منطقه هم در آن بی‌تأثیر نبوده است. همچنین این همراهی در ساخت پایگاه‌های امدادونجات جاده‌ای کم نبوده است. شکی وجود ندارد که پایگاه‌های امدادونجات جاده‌ای و بین‌شهری نقش بسیار مهمی در خدمت‌رسانی به حوادث جاده‌ای مانند عملیات جست‌وجو و نجات، تغذیه و اسکان اضطراری کسانی که در برف و کولاک مانده‌اند، رهاسازی، درمان اولیه و انتقال مصدومان جاده‌ای ناشی از تصادفات بر عهده دارد.

حسن خدابنده‌لو، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان با بیان این‌که داشتن پایگاه‌های امدادونجات و انبارهای دپوی اقلام امدادی برای جمعیت هلال‌احمر بسیار مهم است، گفت: ‌سال ٩٢ زمانی که کارم را به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر در کردستان آغاز کردم در ٦ شهرستان برای دپو انبار نداشتیم و اگر هم داشتیم، متعلق به دهه ٤٠ بود و دیگر قابل بازسازی نبود. وی هدف را توسعه زیرساخت‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر خواند و ادامه داد:

بر همین اساس، بنا را بر این گذاشتیم که تمام شهرستان‌های ما حداقل‌ها را داشته باشند. حالا می‌توان گفت انبارهایمان از یک خواب ٥٠ ساله بیدار شده‌اند و امروز برای  شهرستان‌های سروآباد، دیوان‌دره، بیجار، کامیاران و قروه انبار ساخته یا خریده‌ایم که این انبارها کمتر از ٦٠٠ متر نیست و می‌توان اطمینان داشت حداقل تا ٤٠‌سال دیگر کارآیی داشته باشند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان درباره انبار جمعیت هلال‌احمر در شهر سنندج افزود: مجموعه انباری که در اختیار داشتیم، ‌سال ٦٠ ساخته شده بود و مالکیت آن هم برای مجموعه نبود. خوشبختانه در خرداد ٩٦موفق شدیم یک مجموعه انبار امدادی به وسعت ١٢‌هزارمتر مربع برای شهر سنندج خریداری کنیم که ٣‌هزار متر سوله، ٥٠٠متر فضای اداری و چند‌هزار متر فضای سبز دارد.
وی اضافه کرد: کامیاران که از شهرستان‌های مهم استان است، از‌ سال ١٣٧٢ جمعیت هلال‌احمر دارد، اما تا‌ سال ٩٢ انبار و ساختمان اداری نداشت که درنهایت توانستیم این ساختمان‌ها را در این شهرستان بسازیم.
خدابنده‌لو با بیان این‌که استان کردستان به دلیل شرایط جغرافیایی خاص و داشتن گردنه‌ها و مناطق صعب‌العبور، منطقه خاصی محسوب می‌شود، گفت: به همین دلیل در شهرستان‌های پررفت‌وآمد کامیاران و بانه دو پایگاه با استفاده از منابع استانی و دفتر مقام معظم رهبری ساختیم که به جرأت می‌توان ادعا کرد که در کشور نمونه ندارد. همچنین پایگاه صلوات‌آباد سنندج را بازسازی کردیم که ٥٠٠متر فضای اسکان اضطراری دارد. این پایگاه در گردنه‌ای میان سنندج و همدان است و بسیار مهم محسوب می‌شود.


وی با اشاره به این‌که مجوز دو پایگاه دیگر در مسیر سنندج به مریوان و سنندج به دیواندره گرفته شده است، ادامه داد: زمینی که بناست پایگاه دیواندره در آن احداث شود نزدیک به دو‌هزار متر است و امیدواریم تا یک‌سال آینده افتتاح شود. این جاده ١٠٠کیلومتر است و با این‌حال، ما در آن‌جا پایگاهی نداشتیم. نکته‌ بسیار مهم هم این است که مردم زمین این پایگاه را در بهترین نقطه به ما اهدا کردند.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان با تأکید بر این نکته که هلال در این استان پایگاه مردمی بسیار خوبی دارد و یک تعامل دوسویه میان این نهاد و مردم وجود دارد، گفت: این‌جا مردم، جمعیت هلال‌احمر را بسیار دوست و به کارها و خدماتش باور دارند.

هلال را از خودشان می‌دانند؛ به‌عنوان مثال زمانی که مطلع شدند قصد احداث پایگاه در دیواندره را داریم به یک‌ماه نرسیده خودشان یکی از بهترین زمین‌های منطقه را به جمعیت اهدا کردند و حرفشان این بود که ساخت این پایگاه درنهایت کمک به خودشان است.تاریخ : جمعه 29 دی 1396 | 16:12 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات