وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

اسناد تک ‌برگ برای بیش از 8 هزار متر اراضی کامیاران صادر شد

 کامیاران نیوز:رئیس راه و شهرسازی کامیاران گفت: اسناد 8 هزار و 883 مترمربع از اراضی داخل محدوده شهری کامیاران در قالب 14 فقره سند تک برگ به نام سازمان ملی زمین و مسکن به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در سال جاری صادر شده است.

مجتبی چقازردی روز یکشنبه در گفت و گو ئی خبری اظهار داشت: ارزش این اراضی سند دار شده در مجموع 90 میلیارد ریال است و اسناد مالکیت دفترچه ای آنها به سند تک برگی تبدیل شد.
وی افزود: اسناد مالکیت در محدوده شهرها در قالب کاداستر صادر می شود و بسیاری از اسناد مالکیت دفترچه ای به اسناد کاداستری تک برگی تبدیل می شود که نقشه ملکی در آن مشخص است و می تواند از جعل، دخل و تصرف و صدور سند معارض جلوگیری کند.
چقازردی تاکید کرد: اسناد مالکیت دفترچه ای منسوخ شده و با تبدیل شدن به اسناد تک برگی تمامی مشخصات ملک در سند ذکر و از اجحاف در حق مالکان نیز جلوگیری می شود.
به گفته وی، تسهیل در روند دریافت تسهیلات از ویژگی های تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگی است.
وی با اشاره به پیشرفت چشمگیر مقابله با زمین خواری در شهرستان کامیاران یادآور شد: استفاده از ظرفیت یگان حفاظت زمین و مسکن و گشت زنی ‌های متناوب از دلایل کسب این موفقیت بوده است.
رئیس راه و شهرسازی کامیاران گفت: در 9 ماه منتهی به آذر امسال 35 هزار و 134 مترمربع اراضی ملی داخل در حریم شهر که در ادوار گذشته تصرف شده بود پس از شناسایی، پیگیری و شکایت در مراجع قضایی با حکم قاضی رفع تصرف شدند.
چقازردی در خصوص اقدامات این اداره در حوزه مسکن و ساختمان نیز اضافه کرد: اتمام عملیات ساختمانی تعاونی مسکن 78 واحدی واقع در شهرک ژوان و تحویل به اعضا با صرف هزینه‌ای معادل 55 میلیارد ریال مهمترین اقدام بوده است.
وی با اشاره به اینکه محوطه سازی و آسفالت مسکن مهر 132 واحدی (جنب شهربازی) از دیگر اقدامات است، افزود: عملیات ساختمانی و احداث واحدهای تعاونی مسکن 36 واحدی در سایت شهرک ژوان و 64 واحدی در شهرک بعثت نیز ادامه یافته و پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.
به گفته وی، از دیگر اقدامات این اداره در سال جاری آسفالت و جدول گذاری قسمتی از معابر فاز 2 شهرک بعثت با هزینه چهار میلیارد ریالی بوده است.
رئیس راه و شهرسازی کامیاران با اشاره به اینکه مردم می‌توانند برای رفع تصرف اراضی ملی این اداره را یاری کنند، اظهار کرد: مردم هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را از طریق تماس با شماره تلفن 35523546 اطلاع دهند.
کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ژاله گرگانی**انتشار: مجید سلیمانی

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 توسط : کامیاران نیوز