به نویسندگی و کارگردانی تیمور قادری فیلم سازکامیارانی

توت کردستان به اصفهان می رود

کامیاران نیوز:با اعلام اسامی فیلم‌های کوتاه داستانی راه یافته به هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، فیلم کوتاه داستانی توت از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به نویسندگی و کارگردانی تیمور قادری به بخش نهایی این جشنواره راه یافت.


رئیس حوزه هنری کردستان روز یکشنبه در گفت و گوئی خبری اظهار کرد: در میان 33 فیلم راه یافته به جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات فیلم توت آخرین ساخته هنرمند جوان و توانمند کردستانی تیمور قادری از تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان نیز به چشم می خورد.
امین مرادی افزود: تیمور قادری از فیلمسازان جوان و مطرح استان و کشور که بیش از این با فیلم های کوتاه می خورد بر بام خانه و چیدن سپیده دم توانسته بود در سطح بین المللی بدرخشد با بهره گیری از سال ها تجربه و تحقیق فیلم کوتاه داستانی توت را نویسندگی و کارگردانی کرد و پس از مراحل تدوین آماده نمایش و حضور در جشنواره های داخلی و خارجی کرده است.
به گفته وی، در این فیلم کوتاه، داستان رساندن امانتی توسط یک دست فروش و پسرش به دست پیرزنی در 12 دقیقه به تصویر کشیده شده است.
رئیس حوزه هنری کردستان با بیان اینکه فیلم کوتاه داستانی توت از میان 676 اثر داستانی ازهنرمندان کشور در میان 33 اثر برگزیده قرار گرفته است، یادآور شد: فیلم های راه یافته به هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از 11 تا 14 اسفند امسال در اصفهان با هم رقابت می کنند.
به گزارش ایرنا، تیمور قادری متولد 1369 شهرستان کامیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم تربیتی است و تاکنون هفت فیلم کوتاه ساخته و در 200 جشنواره داخلی و خارجی نیز حضور داشته است.
آثار این کارگردان جوان کردستانی تاکنون برنده 48 جایزه در سینما و 2 جایزه جشنواره خوارزمی برای مجموعه داستان های تابستان سرد و آدرسی که من گم شده ام را در دو دوره جشنواره کسب کرده است.
تیمور قادری از سال 86 و در سن 16 سالگی با ساخت فیلم کوتاه 'مجوز' که برنده تندیس طلایی جشنواره کودکان شد، کار فیلمسازی را آغاز کرد.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: سلیمانیتاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 03:03 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات