جلوگیری از هدر رفت چهار لیتر آب در ثانیه در شبکه شهری کامیاران

 کامیاران نیوز:رئیس آبفای شهری کامیاران گفت: با ترمیم شکستگی های پنهان شبکه آبرسانی شهری در هفته گذشته از هدر رفت چهار لیتر آب در ثانیه جلوگیری شده است.

کامیاران نیوز:مهندس یدالله اسدی روز شنبه در یک گفت و گوی خبری اظهار داشت : اجرای برنامه مدرن و پایلوت شناسایی و بازدید میدانی برای کشف هدر رفت پنهان آب در شبکه توزیع از جمله فعالیت هایی است که به صورت مستمر توسط کارشناسان این اداره انجام می شود.
وی افزود: در روزهای گذشته با بازدید به عمل آمده ۲ مورد هدر رفت آب در مسیر خط انتقال بلوار کردستان و منهول های این مسیر شناسایی و کار تعمیر و ترمیم آن بسرعت انجام شد.
اسدی با اشاره به اینکه این مساله ناشی از شکستگی شبکه بود، تاکید کرد: این شکستگی موجب می شد بطور متوسط در هر ثانیه ۴ لیتر هدر رفت پنهان آب در شبکه آب شرب شهری روی دهد.
رئیس آبفای شهری کامیاران یادآور شد: شهرستان کامیاران با 19/2 درصد هدر رفت آب کمترین میزان هدر رفت آب را از میان شهرستان های استان کردستان دارد.
شهر کامیاران دارای 17 هزار و 700 مشترک و 305 کیلومتر شبکه آبرسانی است که 60 درصد آب شرب مورد نیاز این شهر از طریق 6 حلقه چاه عمیق و 40 درصد نیز از محل سد گاوشان تامین می شود.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده و 102 هزار نفر جمعیت دارد که 60 هزار نفر آن در مناطق شهری ساکن هستند.
خبرنگار: ژاله گرگانی**انتشار: سلیمانیتاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 | 03:07 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات