ماجرای فرزندتنها شهیدمدافع حرم کردستان 

سخنان مدیرکل محترم دادگستری استان کردستان

لطفا دل هامان دو ساله را نشکنید؛ گناهی ندارد فقط پدرش مدافع حرم بود

فرزند شهید مدافع حرم مورد تفقد خانواده قاضی قرار گرفت

گروسی

کامیاران نیوز:رئیس کل دادگستری استان کردستان جزئیات خبری که در فضای مجازی که حکایت از برخورد نامناسب با خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی داشت را بیان کرد.به گزارش کامیاران نیوز،حسن شمشادی خبرنگار و فعال رسانه ای با انتشار عکسی از یک فرزند شهید مدافع حرم در اینستاگرام، دلنوشته ای را تقدیم مردم و مسئولین کرده و از مردم خواسته با خانواده شهدا مهربانتر باشند.

 

مهربان باشیم؛ قدردان باشیم .
 

نامش هامان است، دو ساله است، شش ماه بعد از شهادت بابا جانش منوچهر سعیدی، به دنیا آمده .

بابایش مدافع حرمی است اهل قروه که خرداد ۹۴ در الرمادی عراق به شهادت رسید و پیکر سوخته اش به میهن بازگشت . ‌
در حاشیه مراسمی که صبح امروز در این شهر میهمان و سخنران بودم، با او آشنا شدم .

دقایقی با مادر محترمش هم کلام شدم تا عرض ادبی کنم .

همسر شهید از وضعیت روحی پسر بزرگش رادمهر گفت ؛ و گفت : رادمهر کلاس دوم است و جثه ای نحیف دارد .

یکی از همکلاسی هایش که هیکلی بزرگ تر از او دارد مدام اذیتش می کند .

تا اینجای قضیه همه چیز عادی است و برای همه بچه ها بوده و هست و خواهد بود، اما چیز دیگری گفت که قلبم به درد آمد .

مادر رادمهر گفت: آن دانش آموز، پدرش قاضی است و هر بار که پسرم را اذیت می کند می گوید : بابام قاضیه و اگه چیزی به کسی بگی پدرتو در میاره !

مادر رادمهر گفت : بچه ام هربار خونه میاد؛ بغض داره و بهونه باباشو می گیره و می گه ببرم سر خاک بابام ؛ میگه من بابا ندارم که ازم حمایت کنه
 

همسر شهید گفت چند بار این مساله تکرار شد، به مسئولان مدرسه گفتم گفتند ما کاری نمی تونیم بکنیم ؛ واسه همین خودم رفتم دم درِ خونه قاضی و ازشون خواهش کردم که به پسرشون بگه که درست حرف بزنه و مراقب رفتارش باشه .

ایشون گفت: فردای اون روز از دادگستری قروه منو احضار کردند و گفتند به چه حقی رفتی درِ خونه جناب قاضی ! کی به تو اجازه داده که بری درِ خونه ایشون رو بزنی و ...


همسرِ شهید می گفت و من بیشتر خجالت می کشیدم و سرم پایین تر می افتاد

خطاب نوشت : جناب قاضی محترم !
پدر این بچه و امثال اون خون دادند تا شما راحت و بی دردسر و در امنیت قاضی بشین و قضاوت بفرمایید . .
کاش بدانید و قدردان باشید .

پی نوشت : خدا وکیلی به کجا داریم می ریم . ‌

=================

گروسی

کامیاران نیوز:رئیس کل دادگستری استان کردستان جزئیات خبری که در فضای مجازی که حکایت از برخورد نامناسب با خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی داشت را بیان کرد.

به گزارش کامیاران نیوز،  در پی ادعایی در فضای مجازی که حکایت از برخورد نامناسب با خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی داشت پیگیری این موضوع در دستور کار رئیس کل دادگستری استان کردستان قرار گرفت:

در پی ادعایی در فضای مجازی که حکایت از برخورد نامناسب با خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی داشت پیگیری این موضوع در دستور کار رئیس کل دادگستری استان کردستان قرار گرفت.

علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان در این رابطه می‌گوید: بلافاصله پس از انتشار ادعای یک خبرنگار در فضای مجازی بررسی و استعلام در دستور کار قرار گرفت و در نهایت مشخص شد ادعای مطرح شده از سوی خبرنگار مورد اشاره صحت نداشته و ماجرا آنگونه که خبرنگار مطرح کرده اتفاق نیفتاده است.

گروسی با تشریح جزئیات ماجرا ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها حدود یک ماه قبل بین دو کودک دعوای کودکانه‌ای در مدرسه رخ می‌دهد که با میانجیگری بزرگان ماجرا ختم به خیر می‌شود، به طوری که فرزند این شهید عزیز مورد تفقد و دلجویی خانواده قاضی مربوطه نیز قرار می‌گیرد.

�بر اساس استعلام صورت گرفته از دادگستری شهرستان قروه، هیچگونه احضاریه‌ای چه کتبی چه شفاهی برای خانواده شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی ارسال نشده است و اینکه عنوان می‌شود همسر شهید پس از این ماجرا برای ادای توضیحات به دادسرا فراخوانده شده است عاری از واقعیت و صحت است؛� این بخشی از صحبت‌های رئیس کل دادگستری استان کردستان در تشریح ماجرا بود.

رئیس دادگستری استان کردستان گفت: جایگاه و مرتبه والای شهدا و خانواده معزز آن‌ها بر کسی پوشیده نیست و دستگاه قضایی همواره بر جایگاه رفیع آنان تاکید داشته و احترام به آنان را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می‌دهد.

گروسی گفت: برخود وظیفه می‌دانیم در این گونه موارد نسبت به موضوع حساس باشیم.

وی در پایان گفت: از اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم تقاضا می‌شود نسبت به انتشار اخبار و گزارشات خود دقت داشته و در انعکاس اخباری که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود خودداری کنند.تاریخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 04:05 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات