وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

کامیاران نیوز گزارش می دهد

 
آقای استاندار، فرهنگی بودن استان در سایه توسعه اقتصادی محقق می شود
 

کامیاران نیوز:معرفی استان کردستان به عنوان یک استان فرهنگی و فرهنگی بودن این استان از سال 88 ، وارد ادبیات سیاسی  استان شده است.  اگرچه این راهبرد در نوع خود بی بدیل  است،  اما متاسفانه از آن استفاده بهینه نمی شود.

به گزارش کامیاران نیوز،  هرکجا که بعضی مدیران احساس می کنند هنرمدیریتیشان کارگشا نیست بلافاصله به دامان فرهنگ متوصل می شوند و برخی خودشیفتگان فرهنگی هم با اهدافی سیاسی و تقرب به بارگاه مدیریت نان و نوا، آذین بند این بزم می گردند هرچند واضع تئوری فرهنگی بودن استان در کنارش ده ها طرح  عمرانی و خدماتی ارائه دادند تا بسته خدمتی را تکمیل  کنند. این قلم قرار نبود تا سالگرد انتصاب مدیریت جدید استان دست به انتقاد بزند چون از تنگناها و مشکلات تلنبار شده استان  که بخش اعظم آن مربوط به کارنامه اقتصادی دولت در چهارسال گذشته می باشد مطلع است.اما گویا استاندارمحترم که خود از فرزندان این استان است از رسالت خود دراستان و مشکلات حاد اقتصادی غافل  است.همگان اطلاع دارند که هرمدیری که برای هر استانی در نظر میگیرند اولین پرسش اذهان عمومی ار رزومه کاری  او است.  شاید یکی از امتیازات این انتصاب علاوه بر کردستانی بودن ، برجسته بودن بعد تفکرات اقتصادی مدیریت اخیراستان بوده است، با توجه به این شاخصه بسیاری از ناظران این انتصاب را به فال نیک گرفته وآن را فرصتی بزرگ برای برون رفت از این بن بست های مصنوعی دولتداران در استان می دانستند. همه سلایق سیاسی استان اراده نمودند که هر کس به اندازه همت خود در دوران رفاقت به رفع مشکلات استان کمک کند. ولی متاسفانه پس از گذشت چندین ماه از این انتصاب گشایشی در امور صورت نگرفت که هیچ بلکه با برخی رفتارهای سیاسی  یاس و نامیدی بیشتری نصیب استان گردید ه است.

درحالی که اولویت اصلی مردم معیشت و گشایش اقتصادی است،  متاسفانه بعضی دغلان سیاسی با آدرس اشتباه مدیریت استان را به بیراهه هدایت می کنند. نمونه بارز این انحراف سیاسی چندین اقدام نمایشی فرهنگی در چند ماهه اخیربود. اخیرا ازاردوگاه دولتیان شنیده می شود که این اقدامات در چند روز آینده شیب تندتری به خود خواهد گرفت هرچند همه این اقدامات سیاسی عمدتا کاربرد تبلیغاتی دارد اما باید گفت دوطیف از آن بهره بهتری خواهند برد،  طیفی ازسوداگران سیاسی که به قصد ورود انتخاباتی مجلس ، مدیریت استان را به برنامه های فرهنگی سرگرم می کنند و با اولویت دادن به شعار استان فرهنگی ، گام های استاندار را با فرهنگ هماهنگ می کنند .ضمن اجر نهادن به همه مفاخر و مشاهیر و ذخایراین مردم کهن نژاد باید دانسته شود که مشغول کردن استانداردر شرایط فعلی به این امور نه تنها خدمتی به فرهنگ کردستان نخواهد بود بلکه نوعی نیرنگ سیاسی می باشد که بعضا می خواهند از آن نمد کلاهی برای مجلس آینده خود بسازند  وگرنه این گرامیداشت های سیاسی خصوصا در این مقاطع و با این انگیزه های فکری در جایگاه وزین هنرمندان و مشاهیرگرانمایه تاثیری نخواهد گذاشت وقطعا طبع منیع و روح لطیف آنان از اینکه ساحت بی ریایی آنان ملعبه سیاست کاریهای عوامانه قرار بگیرد مبری  هستند.  یقینا ساحت هنرمندان درقید حیات و روح مشاهیر سفر کرده از این تعفنات سیاسی در آزار می باشد وبهبود معیشت مردم را بر  این  پاسداشت های کلیشه ای  و ریاکارانه ترجیح می دهند. طیف دیگر این جریان سازی ها برخی مدیران سیاسی افراطی اند که با آمدن استاندار جدید چندان موافق نبودند و این انتصاب را مشروط پذیرفتند همان هایی که حتی به بسیاری از هم طیفان سیاسی خودهم پشت کردند هم آنها از اهتمام و اولویت اقدامات فرهنگی استاندار خرسندند وعملا نشان می دهند که علاقه ای به موفقیت ایشان ندارند تا دلایل مخالفت طیف خود با این انتصاب نمایان گردد  این دو گروه هردواهداف خاصی را از این موضوعات دنبال می کنند وهر دو سرآمد نا کار آمد جلوه دادن مدیریت استان هستند عوامل دیگری در این انحطاط توسعه ای نقش دارند که از این موضوع خارج می باشد.      

 اما هر مدیری درهر جایگاهی که قرار میگیرد دارای خصوصیت های فردی و سازمانی است که حاصل تلاش و تعلیم و کسب مهارت های متعدد  است ازمدیریت فعلی استان متناسب با توان و برخورداری اش انتظار تحول می رود . مدیریت فعلی استان خود علاوه بر یک دوره نمایندگی مجلس دارای مهارت های اقتصادی و تجاری  است که انتظار می رفت نقش و حضور او بیشتر درحوزه های توسعه ای پر رنگ تر باشد ولی با توصیفات فوق مع الاسف انرژی ایشان را صرف مباحثی می کنند، که حداقل در اولویت جامعه کردستانی نیست. آقای استاندار  توصیه ای منصفانه  و دلسوزانه به شما این است، هر اندازه هم که در فرهنگ و اقدامات فرهنگی ذوب شوید گره ای از مشکلات استان را حل نخواهید کرد چون کار فرهنگی صبرو بردباری می طلبد و اقدامات سیاسی در حوزه فرهنگ سرابی بیش نیست که سراب دار آن زیاد است شما هراندازه هم در این حوزه ورود کنید نمی توانید چهره فرهنگی بخود بگیرید شما مدیراقتصادی و بازرگان می باشید ظرفیت های بی نظیر استان هم نیازمند بهره گیری از این مهارت شماست پس با بازخوانی پرونده چند ماهه خود مسیری را انتخاب کنید که جامعه بدان نیاز جدی دارد اگر به نتیجه نرسیدید آن وقت بنویسید از « کمبودها رنج می برم.»  
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 3 خرداد 1397 توسط : کامیاران نیوز