وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
 
کالای قاچاق و واردات بی‌رویه تولیدات داخلی را به حاشیه رانده است
 
مالیات و تسهیلات بانکی قدرت تولیدکننده داخلی را تسخیر کرده است
 
کامیاران نیوز:نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کالای قاچاق و واردات بیشتر تولیدات داخلی را به حاشیه رانده است که این امر جای بازنگری دارد.
 

به گزارش کامیاران نیوزبه نقل از  فارس از سنندج، سیداحسن علوی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد یکی از ارکان توسعه و پیشرفت در اقتصاد و صنعت است.

وی در ادامه افزود: استاندارد یک امر اجتماعی و فرهنگی است که می‌توان به عنوان یک مکانیزم رسمی هماهنگی به استانداردها در جوامع مختلف در زمینه تولیدات باامنیت فکر کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندارد در تمام زمینه‌های زندگی نقش مهمی ایفا می‌کند، اعلام کرد: اگر نظام آموزشی و خدمات پزشکی استاندارد نباشد جان انسان‌ها به مخاطره می‌افتد.

علوی تصریح کرد: برخی از ویژگی‌های فرهنگی ما اگر تابع استاندارد نباشد فرهنگ به غیر فرهنگ تبدیل می‌شد.

وی به استانداردهای تعیین‌شده انسان از جانب خداوند متعال اشاره کرد و ادامه داد: پرهیز از دروغ، دزدی، فساد و دیگر ضدارزش‌های اخلاقی نشان‌دهنده اهمیت حد و حدود و رعایت استانداردهای انسانی است.

به گفته نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، کشورهای توسعه یافته با یک قرارداد اجتماعی به اتفاق‌نظر رسیده‌اند که طبق استانداردها زندگی کنند در مقابل ما بسیاری از کارها را شروع می‌کنیم ولی به طور ناقص ادامه می‌دهیم.


علوی اظهار کرد: کره جنوبی 4.1 دهم وسعت کشور ایران را دارد اما سومین کشور دنیا از لحاظ ساخت کشتی است لذا همه این پیشرفت‌ها به دلیل رعایت استانداردها است.

وی دلیل توسعه‌نیافتگی کشور را عدم رعایت استانداردها در تولیدات نام برد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به تخریب ساختمان‌ها بعد از پدیده زلزله گریزی زد و گفت: در ساخت اکثر سازه‌های ما استاندارد واقعی رعایت نمی‌شود و با ضعیف‌ترین زلزله‌ها جان انسان به خطر می‌افتد.

علوی بر لزوم تولیدات مطابق سازمان جهانی استاندارد تاکید کرد و افزود: سازمان استاندارد نباید مستعمره دولت باشد بلکه باید استقلال کافی را کسب کند.

وی با بیان اینکه استقلال یکی از مشکلاتی است که سازمان استاندارد کشور هنوز از آن بهره‌مند نشده است، ادامه داد: تولیدات داخلی را زیر چتر استاندارد برای رسیدن به رشد اقتصادی باید حمایت کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی کالای قاچاق و واردات بیشتر شود تولیدات داخلی به حاشیه رانده می‌شوند که متاسفانه در کشور چنین است و این امر جای بازنگری دارد.

علوی اذعان کرد: متاسفانه مالیات و تسهیلات بانکی امروزه قدرت تولیدکننده داخلی را تسخیر کرده است.

وی در پایان فرهنگ‌سازی و اشاعه خرید کالای استاندارد در میان شهروندان را ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: جدا از بحث استانداردسازی کالا و خدمات، مشارکت جامعه در خرید کالا با برچسب استاندارد، همه فعالیت‌های فعالین این عرصه به منصه ظهور می‌رسد.





داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 26 مهر 1397 توسط : کامیاران نیوز