وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس:
 
اختصاص نیم درصد ارزش‌افزوده معادن به ورزش
 
بیمه ورزشکاران را پیگیری می‌کنم
 
کامیاران نیوز:نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: تا سرمایه‌گذار به کردستان بیاید، سرمایه آن به بهره‌برداری برسد و از ورزش استان حمایت کند کار درازمدتی است بلکه نیم درصد از ارزش‌افزوده معادن به بخش ورزش اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیداحسن علوی شامگاه امروز در مراسم تجلیل و گردهمایی هیات‌های ورزشی استان کردستان، اظهار کرد: حوزه ورزش یک بخش فرابخشی است و برای تقویت نیاز به حمایت از سوی بخش‌های مختلف دارد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شورای عالی ورزش، امید است این شورا در کردستان فعال شود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی امروز در کشور به ویژه در کردستان بی‌داد می‌کند و مرزی‌بودن استان زمینه را برای افزایش آسیب‌های اجتماعی فراهم کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در برخی رشته‌های ورزشی برای نخستین بار رتبه می‌آوریم و علی‌رغم تمام مشکلات زیرساختی در رشته‌های ورزشی حرف برای گفتن داریم، به معنای وجود ظرفیت‌های ورزشی در استان است که باید به آن توجه شود.

وی اضافه کرد: تا سرمایه‌گذار به کردستان بیاید، سرمایه آن به بهره‌برداری برسد و از ورزش استان حمایت کند کار درازمدتی است بلکه نیم درصد از ارزش افزوده معادن به بخش ورزش اختصاص یابد.

این نماینده مجلس گفت: سرانه فضای ورزشی در کردستان 40 سانتیمتر است در صورتیکه میانگین کشوری 65 سانتیمتر است و این فاصله زیادی است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 300 میلیون تومان به حوزه ورزش کمک کرده‌ایم ولی این کمک سازمان یافته نبوده و به رشته‌های ورزشی مختلف صورت گرفته است.

علوی پویایی ورزش استان را ضروری خواند و افزود: از منابعی که در اختیار داریم سعی خواهیم کرد به ورزش استان کمک کنیم ولی باید بخش خصوصی را به این حوزه وارد کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از سالن‌های که در اختیار آموزش و پرورش است به صورت اجاره‌ای جز قانون است و هیات‌های ورزشی در این زمینه ورود پیدا کنند

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس اذعان کرد: بحث بیمه ورزشکاران را حتما پیگیری خواهم کرد و حوزه ورزش در مجلس شورای اسلامی به اندازه‌ای اهمیت دارد که در حال حاضر فراکسیون ورزش دارد.

وی توسعه خوابگاه‌های ورزشی را در سطح استان کردستان ضروری دانست و افزود: خوابگاه‌های موجود به لحاظ کمی و کیفی جوابگوی نیاز استان نیست و باید در این راستا حمایت‌های لازم انجام شود.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 توسط : کامیاران نیوز