تبلیغات
وبسایت کامیاران نیوز - کردستان در انتظار بارش سنگین برف میزان بارش ها کامیاران از شدت بیشتری برخورداراست

کردستان در انتظار بارش سنگین برف

میزان بارش ها کامیاران از شدت بیشتری برخورداراست

کردستان در انتظار بارش سنگین برف

 کامیاران نیوز:بهرام چاره خواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی امروز و فردا هوای منطقه آرام و پایدار بوده و به سبب این پایداری احتمال وارونگی دما و انباشت آلاینده ها در سنندج و سقز وجود دارد و دماهای شبانه و اوایل صبح برای اکثر مناطق استان در محدوده صفر و کمتر از آن و یخبندان است.

وی افزود: از صبح دوشنبه تا اواخر وقت سه شنبه همراه با نفوذ یک سامانه بارشی فعال، وزش باد گاهی شدید، بارش باران و برف و مه برای بیشتر نقاط پیش بینی می شود.
چاره خواه تاکید کرد: میزان بارش ها در نواحی جنوبی و غربی استان (مریوان، سروآباد، بانه، سنندج، کامیاران) از شدت بیشتری برخوردار بوده و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه ها و بارش سنگین برف در ارتفاعات و گردنه های استان را انتظار داریم.
وی یادآور شد: بارش ها برای روز دوشنبه به شکل باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر به صورت برف بوده ولی از اواخر دوشنبه و روز سه شنبه در اکثر نقاط بارش برف خواهیم داشت لذا امکان مشکلات تردد در محورهای مواصلاتی به سبب لغزندگی، کولاک و کاهش دید وجود دارد.
چاره خواه گفت: در 24 ساعت گذشته تمام ایستگاه های استان دمای زیر صفر درجه را تجربه کردند و بابارشانی بانه با منفی 6.5 درجه و زرینه با 6.2 درجه سانتیگراد زیر صفر سردین نقاط استان کردستان بودند.
به گزارش ایرنا، میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت.
سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می شود.


تاریخ : یکشنبه 25 آذر 1397 | 15:08 | نویسنده : کامیاران نیوز | نظرات