وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران


کردهای سوریه قربانی سیاست های فاقدراهبردخویش


مجتبی باجلانی کامیارانی

 

همان روزهای آغاز جنایات داعش درسوریه  مطلب بسیارمهمی را درخصوص آینده کردهای این کشور درپایگاه خبری تحلیلی کامیاران نیوز منتشرنموده که انصافا مورد استقبال گسترده کاربران از یک سو وبازنشرآن در پایگاههای مهم خبری قرارگرفت.


اما گویا کردهای سوریه عادت دارند به جای آینده نگری وحفظ منافع درازمدت خود همواره به دنبال جنجال باشند،درطول 10سال گذشته صدها فرصت کوچک وبزرگ را از دست داده وبه جای نجات کلیت سوریه از یک سو وکردهای این کشور از سوئی دیگردرقالب یک برنامه ی مدون و منطقی به فکر فتح سرزمین های بیشتری بودندکه اگر اراضی بیشتری را در اختیار داشته باشند می توانند برروی میز مذاکره قدرت چانه زنی خود را بالا ببرند غافل ازآن که زمان این گونه تفکرات از زمان های بسیاردور ارزش خود را از دست داده است.

کردهای سوریه نجات خویش را درپیوند باآمریکا دیدند همین که واشینگتن صدها کامیون سلاح ومهمات به صورت رایگان دراختیارشان گذاشت ودر بعضی از درگیری ها سربازان آمریکائی را درکنار خویش یافتند کاملا به خود قبولانده بودند که کردستان سوریه همین روزها تحت عنوان جدیدترین کشورمستقل جهان در سازمان ملل به رسمیت شناخته خواهد شد.

همه جهانیان در قضیه ی عفرین خیانت آمریکا را به وضوح دیدند هزاران رزمنده کرد سوری به همراه زنان وکودکان بی گناه زیرشدیدترین تهاجم ارتش ترکیه جان باختندوازهمه مهمتر جنگنده های ترکیه از پایگاهی به هوا برخواستند که به پایگاه هوائی آمریکا درترکیه مشهور است وکسی نیست که از پایگاه هوائی انجرلیک نشنیده باشد،اما کردهای سوری با تمامی این شرایط باردیگر به آمریکا اعتماد کردند.

بازیگران اتفاقات درسوریه بسیار زیبا برنامه ریزی کرده بودند شرق فرات باید پاکسازی می شدالبته نه توسط ارتش سوریه چرا که در چنین شرایطی جهان استکبار آخرین شکست خود را در سوریه تجربه می کردودیگرچاه های نفتی را دراختیارنخواهند داشت تا درروز روشن حق ملت ستمدیده سوریه را ازکردو عرب ترکمان  بدزدند،پس چه نیروهائی بهتر از شبه نظامیان کرد درسوریه؟؟؟

ملت های منطقه به عینه دیدند که کردهای سوریه نه تنها شرق فرات را از جنایتکاران داعشی پاکسازی کردند بلکه در استان الرقه  تا شهرطبقه درغرب فرات نیز پیش آمدندوتا به امروز بیش از 30درصد ازاراضی سوریه را در اختیار دارند.

اما این پایان ماجرا نبود تسخیرشهرها وقراءنه تنها سودی برای کردهای سوریه درپی نداشت بلکه تا به امروز موجبات درگیری های فراوانی را بین اهالی این شهرها وروستاها با شبه نظامیان کرد پیش آورده است ودهها نفربدون دلیل جان خود را از دست داده اندوخروجی آن نفرت بیش از پیش میان کردها واعراب سوریه بوده است.

 

کردهای سوریه تمامی داشته های خود را در سبدآمریکائی ها گذاشتند وهنوز به این نتیجه نرسیده اند که آمریکا حتی به مهمترین وقدیمی ترین یارغار خود انگلیسی ها هم وفادارنبوده است کردکه جای خود را دارد.

امضای قرارداد بین ترکیه وآمریکا در خصوص کردهای سوریه

همین یک هفته پیش بود که ترکیه آمریکا را مجاب کرد که کردها برای آنکارا منشاءتروریسم بوده وفرقی بین کردهای سوریه و"پ  ک ک" وجود ندارد،پنتاگون نیز که در پیمان شکنی سابقه ای به اندازه تاریخ دویست ساله تاسیس آمریکا دارد بدون توجه به همه تلاش های کردها وکشته شده هزاران کرد در جنگ سوریه بسیارارزان کردها را به آنکارا فروختند.

درادامه ارتش  ترکیه درحال برنامه ریزی دقیق برای انجام عملیات نهائی علیه کردهای مستقردرشرق فرات است وبا این اتفاق هزاران کرد دیگر جان خود را به خاطر هیچ از دست خواهند داد ومسئول خون های ریخته شده ازکردها برزمین تنها کسانی هستند که ادعای فرماندهی وریاست برکردها را دارند.حال آن که از همان ابتدای جنگ درسوریه اگر کردهای این کشور سخنان دلسوزان واقعی خود چون سردار سلیمانی را گوش می دادند قطعا امروز نه تنها جنگ در سوریه پایان یافته بود بلکه کردها محبوب ترین مردمان نزد ملت سوریه می بودند وامروز در دولت سوریه بیشترین حضوررا داشتند وپیش بینی می شد تا اختصاص پست نخست وزیری به کردها راهی باقی نمانده باشد.

تکلیف کردها در این شرایط:

همانگونه که همان 10سال گذشته به صراحت بیان نمودم امروز نیز با همان صراحت می گویم؛ بهترین راهکار کردهای سوریه پیوستن به دمشق است وبرای این ادعا نمونه های فراوانی همینک در دسترس است.

آیا تا کنون به حسکه وقامیشلی فکر نموده اید؟

آیا می دانید این دو شهر مهم چگونه وتوسط چه کسانی اداره می شود؟

از ابتدای غائله قدرت های جنایتکار استکباری به ویژه لابی "غربی،عربی،عبری" علیه ملت ستمدیده سوریه شهرهای حسکه وقامیشلی به صورت مشترک توسط ارتش سوریه وگروههای کرد مستقر در این دوشهر اداره می شود وتا به امروز این دو شهر از آرام ترین شهرهای سوریه بوده اند.

 

https://picax.ir/up/%D8%B4%D9%84%D9%85%DA%86%D9%87.jpg

برای اثبات این مهم هیچ دلیل وسندی لازم نیست کافیست در شبکه های مجازی اوضاع این دوشهررا پیگیری نمائید وخواهید دید شادترین مردمان نیز هستند.

پس می توان در کلیت سوریه نیز اینگونه بود حال که کردها سی درصد سوریه را در اختیار دارند این خود بهترین فرصت برای برطرف کردن تهدیدات است هم علیه کردها از جانب ترکیه وهم علیه دمشق توسط ائتلاف استکباری از یک سو وجنایتکاران وهابی از سوئی دیگروهمه نیک می دانیم امروزه هیچ کسی جز ملت سوریه نمی داند چه برسراین ملت آمده است؟

بدون تردید در سوریه خانواده ای را نمی توان یافت که در این جنگ خانمان سوز یکی از اعضای خود را از دست نداده باشد ضمن اینکه هزاران خانواده نیز به طور کامل ازبین رفته اندواین دردها را تنها ملت سوریه می فهمند وبه همین ترتیب تنها خود این ملت است که می داند چه چیز برایش بهتر است مشروط به اینکه رهبران شان  از دار غرور پائین آمده وبه سخن ملت گوش دهند.

درپایان باردیگر به رهبران کردها در سوریه هشدار می دهم که دست از دنباله روی غرب ودر،راس آن آمریکا بردارید چرا که در صورت ادامه این مسیرغلط به زودی شاهد کشتارهای وسیعی از کردها در شرق فرات خواهید بود وبه همین خاطر تاریخ شما را نخواهد بخشید وباید جوابگوی خون های به ناحق ریخته شده باشید.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398 توسط : کامیاران نیوز
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو