وبسایت کامیاران نیوز صدای مردم گرانقدر کامیاران


نماینده سقز و بانه به رئیس جمهور و هیئت دولت تذکر داد

کامیاران نیوز: عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در نشست علنی مجلس در تذکری شفاهی به رئیس جمهور و هیأت دولت در خصوص درنگ بیش از اندازه در سفر به کردستان تذکر داد.

به گزارش کردپرس، محسن بیگلری در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، به رئیس جمهور و هیأت دولت و از جمله وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی به صورت شفاهی تذکر داد.

به گزارش خانه ملت؛ بیگلری در تذکر شفاهی خود گفت: تذکر اول به رئیس جمهور و هیأت دولت است که هنوز به کردستان سفر نکرده اند درنگ بیش از اندازه در این موضوع دلیلی ندارد.

نماینه مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شروع سال تحصیلی ضمن احترام به ‌رأی اکثر نمایندگان ضروری است که رئیس جمهور هر چه سریعتر به معرفی گزینه وزارت علوم اقدام کند همچنین به وزیر کشور تذکر می دهم که در سفر 4 ماه پیش خود به استان کردستان قول دادند که بازارچه مرزی سقز به زودی راه اندازی شود که بعد از گذشت 4 ماه هنوز هیچ خبری نیست البته انتخاب فرماندار سقز نیز در حال حاضر در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی تصریح کرد: ضمن تشکر از وزیر اقتصاد در تثبیت نرخ ارز انتظار داریم که پرداخت مالیات ها یکسان شود از سوی دیگر به وزیر آموزش و پرورش تذکر می دهم که مدارس کردستان اکثرا فرسوده می باشند از این رو برای جلوگیری حادثه شین آباد دیگر لازم است نسبت به مدرسه سازی در کردستان توجه بیشتری شود.

بیگلری افزود: متاسفانه بیمه طلایی فرهنگیان به معضلی تبدیل شده که لازم است اقدامات صحیح در این خصوص انجام گیرد به وزیر راه و شهرسازی تذکر می دهم که مسکن مهر در کردستان فاقد زیرساخت های لازم از قبیل فضاهای آموزشی و درمانی می باشد از این رو ایجاد این زیرساخت ها از ضروریات است و راه های روستایی در کردستان وضعیت مناسبی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: به وزیر نیرو تذکر می دهم که استان کردستان که منبع آب کشور است از کم آبی در رنج بوده و اکثر روستاها فاقد شبکه آبرسانی می باشند که باید اقدامات ضروری در این خصوص انجام شود

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 30 شهریور 1393 توسط : کامیاران نیوز
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات